Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Realizacja budżetu partycypacyjnego w Boguszowie Gorcach

W dniu 22.09.2018 r. Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura, na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszowie miał przyjemność przekazać na ręce Prezesa OSP w Boguszowie - Gorcach Ryszarda Piwińskiego sprzęt zakupiony w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego. Jest to już drugi projekt zgłoszony przez boguszowskich strażaków w ramach budżetu obywatelskiego, raz też zwyciężył projekt OSP w Gorcach. W 2016 roku Powiat Wałbrzyski zakupił dla OSP Boguszów Quada, w 2017 r. zwyciężył projekt OSP w Gorcach, a w tegorocznej edycji zakupiono specjalistyczną kamerę termowizyjną, wyważarkę hydrauliczną oraz latarkę Vulcan LED. Strażackie projekty cieszą się w Boguszowie- Gorcach dużym poparciem społecznym, wyrażanym w głosowaniu na najlepsze projekty. Wartość przekazanego dzisiaj sprzętu to 41 565 zł.


Gdy wraz z Zarządem Powiatu wprowadzaliśmy budżet partycypacyjny w naszym powiecie jako pierwsi na Dolnym Śląsku, to zadawaliśmy sobie pytanie, czy mieszkańcy będą zainteresowani tworzeniem i zgłaszaniem swoich projektów. Te 3 lata pokazały, że to była dobra decyzja. W tym okresie zrealizowano ponad 20 projektów obywatelskich w 8 gminach o wartości 450 000 zł. Cieszę się z tak dużej frekwencji głosujących w moim rodzimym Boguszowie-Gorcach-powiedział Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura.


Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500