Dolnośląska Stolica Kultury

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta

Zapraszamy na Zakończenie Dolnośląskiej Stolicy Kultury 2016

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich Państwa, mieszkańców Powiatu wałbrzyskiego oraz gości na uroczyste zakończenie i podsumowanie projektu Dolnośląska Stolica Kultury 2016. Przez miniony rok Powiat wałbrzyski był gospodarzem wielu wydarzeń kulturalnych na Ziemi Wałbrzyskiej, przez co udowodnił, że rozwój kultury w regionie jest bardzo ważnym aspektem życia społecznego oraz jest bardzo ceniony przez włodarzy. Podczas zakończenia podsumujemy dotychczasowe osiągnięcia i podziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu.

W trakcie uroczystości zobaczymy w pełnej okazałości głuszycki chór RENOMA ze swoim repertuarem, znanych wszystkim w regionie artystów z Dumką na dwa serca: Aurelię Sobczak, Stanisława Górkę i Aurelię Droździńską. Na zakończenie dnia zaprezentuje się nam Zespół Pieśni i Tańca "Łany" z Poznania, który zapewne zaskoczy nas swoim przedstawieniem. Ponadto w programie wystąpienia osób zaangażowanych w Dolnośląską Stolicę Kultury, wręczenia nagród oraz pokazy multimedialne. 

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom naszego powiatu, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu będzie organizowało bezpłatne dojazdy dla chętnych z poszczególnych gmin. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 74 84 60 548 oraz wysyłając zapytanie na adres: a.blaszkiewicz@powiat.walbrzych.pl lub d.chodnik@powiat.walbrzych.pl.

Przedstawiamy wstępny harmonogram na zakończenie:
14:00 – rozpoczęcie - występ Chóru RENOMA z Głuszycy
14:10 – wystąpienie Starosty Wałbrzyskiego jako gospodarza imprezy
14:20 – wystąpienia przedstawicieli Zarządu Województwa Dolnośląskiego, wystąpienia gości;
14:40 – prezentacja multimedialna o realizacji projektu Dolnośląska Stolica Kultury
15:00 - uroczyste podziękowania dla uczestników projektu (zarządu Województwa, pracowników UMWD, włodarzy gmin, artystów, centrów kultury, wręczenie tablic pamiątkowych dla włodarzy gmin, etc.)
15;15 –16:00 – występ artystyczny Aurelii Sobczak, Stanisława Górki, Barbary Droździńskiej
16:00 - 18:00 – przerwa
18:00 – Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Łany”
19:00 - zakończenie

Plakat wydarzenia Zakończenie Dolnośląskiej Stolicy Kultury 2016

Zapraszamy na uroczyste zakończenie Dolnośląskiej Stolicy Kultury 2016! Dołączajmy do wydarzenia!

Opublikowany przez Ziemia Wałbrzyska na 28 listopad 2016

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500