Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Z wizytą w Świętoszowie

Data opublikowania: .

W dniu 8 lipca Zarząd i radni Powiatu Wałbrzyskiego wraz z Wójtem gminy Czarny Bór wizytę w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski podczas spotkania z dowódcą 10 BKPanc płk. Rafałem Kowalikiem złożył podziękowania i najlepsze życzenia Kawalerzystom, którzy w czasie epidemii służyli na granicy państwowej w naszym Powiecie. W tym trudnym okresie żołnierze z 10 BKPanc wspierali społeczność Powiatu Wałbrzyskiego strzegąc granicy państwowej, nigdy nie zawodząc.

Ważnym elementem jest kontynuacja dobrej współpracy pomiędzy powiatem wałbrzyskim a jednostką ze Świętoszowa w realizacji działań z zakresu zarządzania kryzysowego, jak również w temacie wymiany dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu oraz dzieci z rodzin wojskowych. Delegacja Powiatu Wałbrzyskiego miała okazję poznać elementy szkolenia Kawalerzystów z 10 BKPanc uczestnicząc w pokazie na strzelnicy „Śnieżnik”, a także podczas wizyty w Ośrodku Szkolenia Czołgistów „Leopard”. Uczestnicy mieli okazję poznać cykl szkolenia złóg czołgów „Leopard” na trenażerach.

Na koniec spotkania Starosta złożył Dowódcy, a także żołnierzom i pracownikom korpusu cywilnego 10 BKPanc oraz ich rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności i żołnierskiego szczęścia.

wizyta swietoszow 2

wizyta swietoszow 3

wizyta swietoszow 4

wizyta swietoszow 5

(zdjęcia: red.)

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500