Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Wsparcie dla Strażaków

Data opublikowania: .

W maju br. do Starostwa Powiatowego wpłynęła prośba od strażaków-ochotników z Głuszycy Górnej o doposażenie wozu pożarniczego, który strażacy kupili za własne środki.

W sprawę od samego początku był zaangażowany Marek Masiuk - Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. Decyzję o udzieleniu dotacji dla OSP Głuszyca Górna w kwocie 10 tys. zł podjął Zarząd Powiatu, a ostatecznie, 30 czerwca br. Rada Powiatu podjęła stosowną uchwałę. Za otrzymane środki strażacy zakupią: plecakowy zestaw ratownictwa medycznego, opryskiwacz spalinowy, tłumice gumowe, linkę strażacką, narzędzia wielofunkcyjne, profesjonalny zestaw kominowy, nożyce i latarkę-szperacz.

- Nasze działania nie ograniczają się tylko do gminy Głuszyca. Blisko połowa naszych akcji prowadzona jest na terenie Jedliny-Zdrój, która nie ma własnego zabezpieczenia przeciwpożarowego. Dlatego zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie finansowe lub rzeczowe (umundurowanie, sprzęt pożarniczy) do burmistrza tego miasta. Ku naszemu zaskoczeniu i rozczarowaniu otrzymaliśmy odmowę - wyjaśnia Tomasz Trawczyński, Naczelnik OSP w Głuszycy Górnej.

- Dzisiaj podpisujemy umowę udzielenia dotacji celowej na zakup sprzętu pożarniczego przez OSP w Głuszycy Górnej. Nie zostawiamy strażaków w potrzebie, nie tłumaczymy się trwającymi inwestycjami, czy spadkiem dochodów. Tak, nas to też dotyczy, ale wiemy jak potrzebna jest ich gotowość. Co będzie jeśli zdarzy się nieszczęście i straż nie będzie mogła dojechać, albo udzielić pomocy? My nie zamierzamy patrzeć bezczynnie - dodaje Starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Życzymy głuszyckim strażakom, aby z akcji wracali zawsze cali i zdrowi.

Pismo OSP

 

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500