Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

30 maja - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Data opublikowania: .

30 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To święto wszystkich dzieci, które znalazły opiekę i miłość u rodziców zastępczych, to również święto tych, którzy stali się rodziną dla dziecka, które przyjęli do swojego życia i domu. W naszym Powiecie w rodzinnej pieczy zastępczej i w placówkach rodzinnych wychowywanych jest ponad 175 dzieci.

Każdego roku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizowało imprezy dla wszystkich rodzin zastępczych - bo powinien to być dzień zabawy, spotkań, integracji. W tym roku zasady bezpieczeństwa epidemicznego wymuszają dystans społeczny, ale dzieci już to rozumieją, że musimy być ostrożni i nie możemy dopuścić do wyłączenia chociażby jednego miejsca realizowanej pieczy.  

Powiat Wałbrzyski nieustannie promuje i wspiera ideę rodzicielstwa zastępczego, podkreślając wartość wychowywania dziecka w rodzinie i wprowadzając system motywacyjny dla rodziców zastępczych i kandydatów na rodziców. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje nowych kandydatów na rodziców zastępczych. Osoby, które chciałyby poświęcić się zawodowej opiece nad dziećmi mogą kontaktować się z pracownikami PCPR pod numerem telefonu 74 6666 316, 74 6666 317. Jeśli ktoś chce zostać rodzicem zastępczym dla dziecka, i pracować w swoim zawodzie (czyli zostać rodziną zastępczą niezawodową), może porozmawiać ze specjalistami pod numerem telefonu 74 6666 332.

W naszym Powiecie Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzi 8 zawodowych rodzin zastępczych i 3 rodzinne domy dziecka, którzy w sumie zapewniają 48 miejsc dla dzieci. W 39 niezawodowych rodzinach wychowuje się 43 dzieci, a 84 spokrewnionych rodzin opiekuje się 144 dziećmi.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w bezpośrednią pieczę nad dziećmi. To zaszczyt i przyjemność Was wspierać.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500