Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Dzisiaj ważny dzień – Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Pracownika Samorządowego

Data opublikowania: .

Dzisiaj ważny dzień – Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Pracownika Samorządowego. Z tej okazji w imieniu Starosty Wałbrzyskiego - Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Przewodniczącej Rady Powiatu - Sylwestry Wawrzyniak składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy współtworzą nasz Powiat, jak i dla tych którzy przyczynili się do krzewienia idei samorządności w ostatnich 30 latach.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do pracowników Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, pracowników jednostek organizacyjnych Powiatu, do członków związków i stowarzyszeń samorządowych. Dziękujemy Państwu za ważną i odpowiedzialną pracę na rzecz wspólnego dobra. Dziękujemy Radnym Powiatu – tym obecnej kadencji, jak i tym, którzy w ciągu ostatnich trzech dekad angażowali się w służbę dla naszego regionu.

Niech czas spędzony w pracy kojarzy się Państwu nie tylko z wysiłkiem, ale również ze szczególną misją i życiową przygodą. 

Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom powiatu wałbrzyskiego, którzy są przecież samorządem. Wyrażamy uznanie i szacunek wszystkim ludziom, którzy podejmują działania dla dobra wspólnego. Życzymy zdrowia, wielu sukcesów i satysfakcji w pracy, aby Państwa trud został zauważony i doceniony przez mieszkańców naszej wspólnoty.

Dzień Samorządu Terytorialnego – to polskie święto, obchodzone corocznie 27 maja, uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku. Święto 27 maja upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

Dnia 8 marca 1990 roku Sejm na wniosek Rządu Tadeusza Mazowieckiego uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnego, na mocy której restytuowano samorząd lokalny po ponad półwieczu od jego likwidacji.

 

Dzień Samorządu

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500