Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Data opublikowania: .

W imieniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego przekazujemy wszystkim pracownikom bibliotek życzenia przede wszystkim zdrowia, wytrwałości, ale też nieprzemijającej kreatywności w propagowaniu czytelnictwa w trudnych czasach. Informujemy, że od dziś Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna "Pod Atlantami" częściowo wznawia swoją działalność. Przeczytaj jak obecnie będzie funkcjonować.

Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego organizowanych było wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa biblioteki zostały zamknięte. Dopiero od 8 maja, w dniu swojego święta, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Pod Atlantami” częściowo wznowiła swoją działalność, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Biblioteki Narodowej. Obchody Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek będą musiały poczekać do złagodzenia zasad reżimu sanitarnego.

Z okazji ich święta Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, za naszym pośrednictwem przekazał bibliotekarzom życzenia:

- Życzę wszystkim pracownikom bibliotek wytrwałości i kreatywności w propagowaniu czytelnictwa w trudnych czasach, które ograniczyły możliwość spotkań i wymiany opinii. Pamiętajmy, że książki pozwalały przetrwać każdy czas i są potrzebne do świadomego życia. W czasie izolacji książka jest lekarstwem dla duszy. Życzę bibliotekarzom aby dzięki nim ludzie wrócili z uśmiechem po kolejną książkę. Niech Wasza praca będzie zawsze doceniona przez życzliwość czytelników!

Od dzisiaj wznawia częściowo działalność Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna "Pod Atlantami" - prosimy śledzić stronę www.atlanty.pl i zapoznać się z zasadami korzystania z biblioteki. Pamiętajmy że książka jest lekarstwem dla duszy, a w naszej historii książki pozwalały przetrwać najtrudniejsze czasy. 

Zapoznaj się z aktualnym funkcjonowaniem Biblioteki:

 

PLAKAT INFORMACYJNY 1 kopia

 

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500