Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Chcesz, aby następne pokolenia dowiedziały się, jak żyliśmy w czasie pandemii wywołanej koronawirusem?

Data opublikowania: .

Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w akcji „Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)”. Efektem akcji będzie wyjątkowa kolekcja dokumentacji z „czasów zarazy”, stworzona przy współudziale całego społeczeństwa. 

Przekaż zbiory do archiwum państwowego i stwórz z nami wielkie Archiwum Pandemii A.D. 2020. Zapiski, notatki, pamiętniki, dzienniki, ulotki, zdjęcia, memy, blogi, vlogi, nagrania audio i wideo, inne formy medialne i materiały publikowane na stronach internetowych to cenne źródła dokumentujące zjawisko epidemii w naszym kraju, w najbliższym otoczeniu, w życiu codziennym, społecznym, kulturalnym i zawodowym.

Efektem akcji będzie wyjątkowa kolekcja dokumentacji z „czasów zarazy”, stworzona przy współudziale całego społeczeństwa. Przekazane materiały zostaną udostępnione w serwisie Szukaj w Archiwach www.szukajwarchiwach.gov.pl, gdzie każdy będzie mógł je przeglądać w formie online.

 

☑️ Jak wirus zmienił nasze codzienne zwyczaje, postrzeganie świata i nas samych?

☑️ Jakie przeobrażenia wymusiła epidemia i w jaki sposób się do nich dostosowaliśmy?
☑️ Co nas martwiło, a co cieszyło w tym trudnym czasie?
☑️ Jakie mieliśmy rozterki, wątpliwości, obawy, a co dawało nam nadzieję?
☑️ W jaki sposób przetrwaliśmy?

 

Full HD 1920x1080 px Archiwum Pandemii 2020

 

Uczestnikiem akcji może zostać każdy - osoby prywatne, stowarzyszenia, fundacje, instytucje, organizacje, wspólnoty społeczne. Każdy, kto zechce podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami w postaci dokumentacji powstałej zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej.

Archiwa państwowe są instytucjami pamięci, które gromadzą, zabezpieczają i przechowują najliczniejsze świadectwa historii oraz powszechnie je udostępniają w czytelniach akt oraz on-line, m.in w serwisie szukajwarchiwach.gov.pl.

Więcej informacji o akcji: KLIKNIJ I SPRAWDŹ

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500