Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta

Konferencja pod tytułem: „Współpraca instytucji na rzecz rozwoju dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej”

Data opublikowania: .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu w ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada na dzień 30 maja, zorganizowało konferencję w dniu 3 czerwca 2019 r. 

 

Konferencja skierowana była do rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Wałbrzyskiego oraz grona osób zainteresowanych problematyką pieczy zastępczej: pedagogów, psychologów, pracowników ośrodków pomocy społecznej, kuratorów sądowych, pracowników placówek oświatowych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Celem spotkania było pochylenie się nad problemem dziecka w pieczy zastępczej, które ma trudności w prawidłowym funkcjonowaniu w środowisku rodzinnym, szkolnym czy rówieśniczym. Konferencja spotkała się z bardzo dobrym odbiorem ze strony uczestników. Zebraliśmy wiele podziękowań i gratulacji. Doceniono nas za profesjonalizm i wysoki poziom spotkania. Wystąpienia prelegentów wniosły nowe spojrzenie na problemy dzieci i były źródłem nowych inspiracji. Tak wysoka ocena przygotowanej przez nas konferencji jest motywacją do kontynuowania tego przedsięwzięcia.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500