Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Powiatowe eliminacje turnieju wiedzy pożarniczej w Starych Bogaczowicach

Data opublikowania: .

W dniu 30 marca 2019 roku w Gminnym Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Starych Bogaczowicach odbyła się XXI edycja powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym wzięła udział młodzież szkolna z terenu powiatu wałbrzyskiego.

 

Eliminacje powiatowe Turnieju składały się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu uczestnicy mierzyli się z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu pożarnictwa.
Po teście najlepsi uczestnicy przeszli do drugiego etapu, podczas którego odpowiadali ustnie na wylosowany przez siebie zestaw pytań.

Celem Turnieju było upowszechnienie wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego oraz innych zagrożeń w przyrodzie i cywilizacji. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Laureaci poszczególnych kategorii otrzymali nagrody ufundowane m. in. przez Starostę Wałbrzyskiego Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego.

 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500