Aktualności

Projekty współpracy europejskiej

Data opublikowania: .

Do 27 listopada br. trwa konkurs o dofinansowanie międzynarodowych projektów partnerskich, adresowany do publicznych i prywatnych organizacji, instytucji oraz małych średnich przedsiębiorstw sektorów kultury i kreatywnego.

Wysokie średnie i stypendia

Data opublikowania: .

Krzystof Kwiatkowski Starosta Wałbrzyski ma ogromną satysfakcję poinformować, że dwoje uczniów z Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Szczawnie – Zdroju, Katarzyna Dziewońska i Ernest Buchowiec otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020.

Świętowali w Sokołowsku

Data opublikowania: .

W Sokołowsku dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Janusza Korczaka zaprezentowały przedstawienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

III Gala Kresowa

Data opublikowania: .

W Starych Bogaczowicach w dniu 17.11.2019 r. odbył się międzynarodowy koncert w ramach III Gali Kresowej, którego organizatorami byli: Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego , Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód oraz Wójt Gminy Stare Bogaczowice.

KONCERT CHÓRU OKTOICH 24.11.2019

Data opublikowania: .

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego zaprasza w dniu 24.11.2019 roku o godz. 15:00 do Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju na uroczysty koncert muzyki patriotyczno – wojskowej Chóru „OKTOICH” Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego Garnizonu Wrocław

III GALA KRESOWA

Data opublikowania: .

Tegoroczna edycja Gali Kresowej organizowana przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego, Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód Oddział w Wałbrzychu odbędzie się w nieco zmienionej konwencji.

"Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon"

Data opublikowania: .

W czwartek 21 listopada pod Patronatem Honorowym Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego w Centrum Kulturalno-Kongresowe Witold o godzinie 9:00 odbędzie się 14 edycja konkursu "Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon".

Projekt platformy e-usług.

Data opublikowania: .

Powiat Wałbrzyski wdraża projekt pod nazwą :” Platforma e-usług administracji publicznej Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.”

Komunikat odnośnie dni pracy w Starostwie.

Szanowni Państwo!

Informujmy, iż dnia 24.12.2019r. (Wigilia Świąt Bożego Narodzenia) Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu będzie nieczynne. Dzień ten zostanie odpracowany 16.11.2019r. w sobotę.

IV Walimski Półmaraton Górski

Data opublikowania: .

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego zaprasza na IV Walimski Półmaraton Górski, który odbędzie się już w najbliższą sobotę.  (19.10.2019 r.)

Drodzy Konsumenci!

Data opublikowania: .

W dniu 10.10.2019r. o godz. 16:00  ECK i CERT Polska zapraszają na bezpłatny webinar, podczas którego specjaliści będą pokazywać na co zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać, a jednocześnie nie spędzić pół dnia na zakupie jednej rzeczy.
Serdecznie zapraszamy do oglądania.
Poniżej link do strony, na której będzie on wyświetlany.

Trasy Rowerowe na Ziemi Wałbrzyskiej!

Data opublikowania: .

Pod przewodnictwem Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego w dniu dzisiejszym odbyło się kolejne posiedzenie dotyczące organizacji, łączenia i tworzenia tras rowerowych na terenie Powiatu Wałbrzyskiego

Za nami "IX Festiwal Nordic Walking"

Data opublikowania: .

345 osób wzięło udział w bardzo udanym, 9. Festiwalu Nordic Walking w Sokołowsku. Festiwal zorganizował Powiat Wałbrzyski, a współorganizatorem było Sołectwo Sokołowsko.

Narodowe Czytanie

Data opublikowania: .

Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy w całej Polsce odbyły się w ubiegły weekend spotkania w których gwiazdy sportu, aktorzy oraz politycy i samorządowcy czytali utwory należące do kanonu Literatury Polskiej.

Oświadczenie Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego

Data opublikowania: .

W związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi przez radnych opozycyjnych z Klubu Dialog, Współpraca , Działanie na Facebooku- Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego wydał oświadczenie w sprawie informacji zamieszczanych przez radnych.

Zmiany w Zarządzie

Data opublikowania: .

Na dzisiejszej Sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego powołano nowego Członka Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.

Narodowe Czytanie

Data opublikowania: .

7 września 2019 r. w Domu Zdrojowym w Szczawnie Zdroju o godzinie 16:00 odbędzie się ósma edycja Narodowego Czytania.

Witaj Szkoło !!!

Data opublikowania: .

Po wakacyjnej przerwie, w poniedziałek 2 września, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020.

Praca w Nowym Siodle

Data opublikowania: .

Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Dom Dziecka Catharina” poszukuje kandydatów na stanowisko: MŁODSZY WYCHOWAWCA

Dziękujemy !!!

Data opublikowania: .

Pani Teresa Tworek, wieloletni pracownik Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu odchodzi na emeryturę.

Odbieramy zmodernizowane drogi

Data opublikowania: .

Rozpoczął się odbiór końcowy zadania pn. „Przebudowa i modernizacja odcinków dróg powiatowych na terenie Powiatu Wałbrzyskiego”

Udany nabór do „Ceramika”

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju

Jesteśmy już na półmetku wakacji, przed nami kolejny rok szkolny, a za nami rekrutacja do szkół średnich. Dla szczawieńskiego Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie był to niezwykle udany nabór, bowiem w tym roku szkolnym wystartuje dziesięć klas (dla porównania - w ubiegłym roku zrekrutowano trzy klasy). Tak dobry nabór wynika z dużego zainteresowania ofertą edukacyjną szczawieńskiej szkoły i intensywnej pracy zespołu do spraw rekrutacji. A było do czego zachęcać, bowiem szkoła oferuje nie tylko zajęcia edukacyjne, ale również bogaty wachlarz zajęć dodatkowych uatrakcyjniających i uzupełniających kierunki klas licealnych i techników.