Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta

30 maja - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Data opublikowania: .

30 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To święto wszystkich dzieci, które znalazły opiekę i miłość u rodziców zastępczych, to również święto tych, którzy stali się rodziną dla dziecka, które przyjęli do swojego życia i domu. W naszym Powiecie w rodzinnej pieczy zastępczej i w placówkach rodzinnych wychowywanych jest ponad 175 dzieci.

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego z absolutorium

Data opublikowania: .

Na dzisiejszej, XIV sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Uchwałę podjęto w obecności 17 radnych, stosunkiem głosów: 9 „za” i 8 "wstrzymujący się".

30 lat samorządności w Polsce

Data opublikowania: .

Głosowanie to zapoczątkowało kluczową reformę funkcjonowania państwa, która doprowadziła do decentralizacji władzy publicznej. To wtedy dokonało się wyodrębnienie nowych wspólnot samorządowych, którym przekazano kompetencje do realizacji zadań ważnych dla lokalnych społeczności.

Dzisiaj ważny dzień – Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Pracownika Samorządowego

Data opublikowania: .

Dzisiaj ważny dzień – Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Pracownika Samorządowego. Z tej okazji w imieniu Starosty Wałbrzyskiego - Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Przewodniczącej Rady Powiatu - Sylwestry Wawrzyniak składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy współtworzą nasz Powiat, jak i dla tych którzy przyczynili się do krzewienia idei samorządności w ostatnich 30 latach.

Nabór na stanowisko pracy: Podinspektor ds. promocji powiatu

Data opublikowania: .

Starosta Wałbrzyski ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: Podinspektor ds. promocji powiatu w Wydziale Organizacyjnym, Promocji i Oświaty. Sprawdź niezbędne wymagania, warunki zatrudnienia, jakie dokumenty złożyć w jaki sposób, aby wziąć udział w rekrutacji. 

Nabór na stanowisko pracy

Data opublikowania: .

Starosta Wałbrzyski ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: Sekretarz Powiatu. Sprawdź niezbędne wymagania, warunki zatrudnienia, jakie dokumenty złożyć w jaki sposób, aby wziąć udział w rekrutacji. 

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Data opublikowania: .

Z okazji Dnia Pielęgniarek i Pielęgniarzy wyrazy szacunku i uznania dla szlachetnych postaw moralnych i poświęcenia na rzecz drugiego człowieka przekazuje Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Narodowe Święto Zwycięstwa

Data opublikowania: .

8 Maja to Narodowe Święto Zwycięstwa – dzień zwycięstwa nad faszyzmem. Dokładnie 75 lat temu zakończyła się II wojna światowa w Europie. Największy konflikt zbrojny w historii ludzkości, który pochłonął 55 milionów istnień. W tym dniu podczas skromnych obchodów rocznicy Starosta Wałbrzyski pan Krzysztof Kwiatkowski oraz Wicestarosta pani Iwona Frankowska złożyli kwiaty i zapalili znicze na Cmentarzu Ofiar Faszyzmu w Walimiu.

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Data opublikowania: .

W imieniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego przekazujemy wszystkim pracownikom bibliotek życzenia przede wszystkim zdrowia, wytrwałości, ale też nieprzemijającej kreatywności w propagowaniu czytelnictwa w trudnych czasach. Informujemy, że od dziś Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna "Pod Atlantami" częściowo wznawia swoją działalność. Przeczytaj jak obecnie będzie funkcjonować.

Nawet do 300 tysięcy złotych dla rolników, którzy ponieśli straty

Data opublikowania: .

Od czwartku 7 maja rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”. Termin naboru mija 31 sierpnia. 

Inwestycje w nawadnianie gospodarstw i zabezpieczenia na wypadek klęsk żywiołowych i wirusa ASF

Data opublikowania: .

Termin naboru wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 wydłużony do 17 czerwca 2020 r.

Nowe laptopy dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły

Data opublikowania: .

30 nowoczesnych laptopów otrzymają uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie –Zdroju. Laptopy będą wspierać uczniów i nauczycieli, którzy nie posiadają odpowiedniego sprzętu do zdalnej nauki. O grant na zakup laptopów wnioskował Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego.

Miliard złotych dla przedsiębiorców w regionie - Dolnośląski Pakiet Gospodarczy

Data opublikowania: .

Dopłaty do pensji, do kosztów prowadzenia działalności, pożyczki, poręczenia, uproszczone formy spłat już zaciągniętych zobowiązań oraz specjalistyczne doradztwo – to tylko niektóre z form pomocy dla dotkniętych kryzysem z powodu pandemii przedsiębiorców. Suma wsparcia, jakie przygotował samorząd województwa w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego przekracza miliard złotych. Przygotowane wsparcie pomoże ocalić tysiące miejsc pracy w całym regionie. W pomoc zaangażowane są podległe samorządowi województwa instytucje oraz agencje współpracy gospodarczej.

Kupuj świadomie, wybieraj PRODUKT POLSKI

Data opublikowania: .

Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi? Znak „PRODUKT POLSKI” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców. 

Nowa normalność w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

Data opublikowania: .

W ramach "odmrażania" pracy administracji, zgodnie z decyzją Starosty Wałbrzyskiego, oraz na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r., Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu wznawia bezpośrednią obsługę interesantów we wszystkich wydziałach - bez konieczności wcześniejszego umawiania wizyt. Dowiedz się więcej o funkcjonowaniu urzędu.

Program dotacyjny i stypendialny #Kulturawsieci

Data opublikowania: .

 

Ruszył nabór do programu dotacyjnego #Kulturawsieci! Wsparcie otrzymają projekty, które przenoszą kulturę do Internetu i ułatwiają odbiorcom dostęp do jej zasobów. 🎭🎨🎸

Program dotacyjny „Kultura w sieci” to 15 mln zł na działania związane z prezentacją wydarzeń kulturalnych i udostępnianiem zasobów kulturalnych on-line.

Program dotacyjny jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii.

 

Program „Kultura w sieci” składa się z dwóch elementów – programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu dotacyjnego, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Komunikat: przerwa techniczna

Data opublikowania: .

Informujemy, że z powodu konserwacji sieci teleinformatycznej w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu w dniu 16 kwietnia 2020 r. w godzinach 10:00 – 11:00 nie będzie możliwy kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu. Prosimy o kontakt w innych godzinach, lub wysłanie zapytania pocztą elektroniczną, lub przez profil zaufany ePUAP.

Za utrudnienia przepraszamy.

Komunikat: przerwa techniczna

Data opublikowania: .

UWAGA! Informujemy o awarii telefonów w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu. Wg informacji przekazanych od operatora usunięcie usterki może przedłużyć się do poniedziałku 20 kwietnia. Prosimy o korzystanie z poczty e-mail, która działa bez problemów (wykaz telefonów i adresów poczty elektronicznej dostępny tutaj: https://www.powiat.walbrzych.pl/images/Numery_telefonów_Starostwo_Powiatowe.pdf ). Wiadomości i pisma wysłane przez usługę ePUAP są odbierane na bieżąco. O usunięciu usterki powiadomimy Państwa w kolejnym komunikacie.

Za utrudnienia przepraszamy.

Kwarantanna domowa z obowiązkową aplikacją!

Data opublikowania: .

Jeśli musisz odbyć kwarantannę domową - korzystanie z aplikacji ,,Kwarantanna domowa” jest Twoim obowiązkiem prawnym. Dzięki aplikacji - wykorzystaniu geolokalizacji oraz robieniu sobie zdjęć, które będzie analizował system porównywania twarzy - weryfikowane jest przestrzeganie obowiązkowej kwarantanny przez konkretną osobę w wyznaczonym miejscu. To jednak nie jedyne funkcje aplikacji!

Jak obecnie załatwić sprawę w Urzędzie?

Data opublikowania: .

 W trosce o bezpieczeństwo, ze względu na ogłoszenie na obszarze RP stanu epidemii w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu oraz w innych urzędach wprowadzone zostały znaczne ograniczenia. Jak obecnie załatwić urzędową sprawę? Skorzystaj z Internetu i ePUAP – bezpłatnej platformy do kontaktu z różnymi urzędami i załatw swoją sprawę szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Bezpłatna pomoc psychologiczna i pedagogiczna

Data opublikowania: .

Szanowni Państwo,
w czasie epidemii i zagrożenia zakażeniem koronawirusem możecie liczyć na naszą pomoc psychologiczną i pedagogiczną. W obecnej sytuacji nie tylko ryzyko zakażenia się koronawirusem może być problemem. Długotrwała izolacja, konieczność odbycia kwarantanny, nadzór epidemiologiczny, zintensyfikowana opieka nad dziećmi, ich edukacja, niepokoje związane z epidemią to nowe wyzwania, którym niełatwo jest sprostać. 

Wykaz numerów telefonów oraz e-maili do kontaktu

Data opublikowania: .

W trosce o bezpieczeństwo, ze względu na ogłoszenie na obszarze RP stanu epidemii w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu wprowadzone zostały ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów. Sprawę osobiście można załatwić tylko po wcześniejszym uzgodnieniu wizyty drogą mailową lub telefoniczną. W związku z tym zamieszczamy zbiorczy wykaz numerów i adresów mailowych do naszych wydziałów, aby w szybki i prosty sposób mogli Państwo skontaktować się z nami i załatwić swoją sprawę.

Zmiany funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

Data opublikowania: .

Szanowni Państwo!
Od  25 marca 2020r. zmiany w sposobie funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Nie będzie można załatwić sprawy osobiście bez wcześniejszego uzgodnienia wizyty drogą mailową lub telefoniczną. Wszystkie dokumenty należy zostawiać w punkcie kancelaryjnym. Będziemy do Państwa oddzwaniać z informacją, że dokumenty są gotowe do odbioru. Listę adresów mailowych i telefonów znajdą Państwo w poniższym linku:
http://www.bip.sp-walbrzych.dolnyslask.pl/index,idmp,9,r,r

Zmiany funkcjonowania Wydziału Komunikacji

Data opublikowania: .

Szanowni Państwo,

W celu podjęcia działań minimalizujących zagrożenie dla zdrowia publicznego związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 Wydział Komunikacji będzie pracował w zmienionej formie:  

➡️ Osoby chcące załatwić sprawy w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, będą wpuszczane do budynku Starostwa od godz. 8.00 wyłącznie w grupach 5-6 osobowych!

➡️ 3 os. do rejestracji pojazdów, 2 os. do ewidencji pojazdów i 1 os. do praw jazdy

➡️ Godziny wejścia ostatnich grup ustalono na: 14.00 (poniedziałek, wtorek i czwartek), 12.00 (środa) i 13.00 (piątek).

➡️ Każdorazowo po zakończeniu obsługi pojedynczej grupy osób, zdezynfekowane zostaną wszystkie stanowiska

➡️ W ewidencji pojazdów będą załatwiane wyłącznie sprawy związane z wydaniem stałego dowodu rejestracyjnego, dopisaniem adnotacji (typu: hak, gaz, VAT, współwłaściciel i inne), odbiorem dowodu zatrzymanego elektronicznie przez Policję, wydaniem zaświadczenia.

➡️ Zawiadomień o zbyciu lub nabyciu pojazdów, do odwołania, można dokonywać jedynie za pomocą platformy e-PUAP lub pocztą tradycyjną

Komunikat

Data opublikowania: .

Szanowni Państwo, 

⚠️ Ważne! W związku z aktualną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w kraju, w trosce o nasze bezpieczeństwo, apelujemy o ograniczenie osobistych wizyt w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu, a w miarę możliwości załatwienie spraw drogą elektroniczną lub przez telefon.

Natomiast osoby oczekujące na załatwienie sprawy prosimy, aby zachowały odpowiednią odległość - ok. 1 m od innych osób oczekujących.

Zarządzenie Starosty Wałbrzyskiego w sprawie zagrożenia dla zdrowia publicznego

Data opublikowania: .

W nawiązaniu do zaleceń Premiera RP i Wojewody Dolnośląskiego - Starosta Wałbrzyski wydał zalecenia w/s postępowań dla zminimalizowania zagrożeń dla zdrowia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Prosimy szczególnie osoby starsze o pozostanie w domach, a wszystkich o unikanie dużych skupisk ludzkich, powstrzymanie się od odwiedzin osób chorych, przebywających w domach seniora, czy w domach opieki. Zalecamy rezygnację z organizowania wydarzeń o charakterze publicznym.

I dbajmy o higienę - to powstrzymuje wiele chorób.

Nabór wniosków o datację na nawadnianie gospodarstwa w ARiMR.

Data opublikowania: .

Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski wraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informują, że ruszył nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospodarstwa.

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. 21 lutego ruszył nabór wniosków, który potrwa do 20 kwietnia 2010 r.

Uwaga strażacy ochotnicy! Zgłoście waszą OSP do Konkursu FLORIANY!

Data opublikowania: .

Herb Powiatu walbrzyskiego II maleDziałacie na rzecz mieszkańców w swoich miejscowościach? Podejmujecie inicjatywy edukacyjne, kulturalne, sportowe, ekologiczne, integracyjne, dbacie o swoje wsie i miasta? Zgłoście waszą  OSP do Konkursu FLORIANY!

Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. To sztandarowe przedsięwzięcie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP promujące społeczną działalność strażaków ochotników nazywane strażackimi Oscarami.

12 kategorii konkursowych odzwierciedla szeroką aktywność druhen i druhów na rzecz bezpieczeństwa, kultury, poprawiania estetyki waszych miejscowości, ochrony przyrody, kultywowania tradycji, krzewienia sportu i wielu innych dziedzin życia waszych lokalnych społeczności.

Swoje zgłoszenia możecie wysyłać do 15 marca. Kapituła konkursowa ogłosi inicjatywy nominowane do FLORIANA 2020, a następnie podczas wielkiej Gali finałowej 9 maja 2020 roku poznamy zdobywców prestiżowych statuetek. Będą też inne atrakcyjne nagrody.

Możecie wziąć również udział w kategorii specjalnej „Ratujemy i Uczymy Ratować”, której patronem jest WOŚP. Jest ona częścią programu edukacyjnego o tej samej nazwie.

Regulamin konkursu, formularze zgłoszeniowe i informacje o FLORIANACH znajdziecie na stronie www.floriany.pl

Ogłoszenie o konkursie na realizację zadań z zakresu sportu

Data opublikowania: .

Ogłoszenie o konkursie na realizację zadań z zakresu sportu

 1. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego ogłasza konkurs na dofinansowanie realizacji zadań w zakresie sportu na rok 2020.
 2. Realizowane zadanie musi sprzyjać rozwojowi sportu w Powiecie Wałbrzyskim poprzez realizację co najmniej jednego z następujących celów publicznych określonych w § 3 uchwały nr XXXVII/33/2018 Rady Powiatu Wałbrzyskiego
  z dnia 29 maja 2018 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania
  w formie dotacji zadań służących rozwojowi sportu:
 • poprawie warunków uprawiania sportu na terenie Powiatu Wałbrzyskiego;
 • zwiększeniu dostępności mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego do działalności sportowej;
 • pobudzaniu kreatywności i wpływowi na rozwój sportu na terenie Powiatu Wałbrzyskiego;
 • kreowaniu pozytywnego wizerunku Powiatu Wałbrzyskiego poprzez sprzyjanie współzawodnictwu sportowemu na wszelkich poziomach.
 1. Warunki otrzymania dotacji, jej przeznaczenie określa uchwała nr XXXVII/33/2018 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 29 maja 2018 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania w formie dotacji zadań służących rozwojowi sportu.
 • 2

Wysokość środków publicznych przeznaczonych w budżecie Powiatu Wałbrzyskiego na dofinansowanie realizacji zadań z zakresu sportu wynosi 10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych).

Projekty współpracy europejskiej

Data opublikowania: .

Do 27 listopada br. trwa konkurs o dofinansowanie międzynarodowych projektów partnerskich, adresowany do publicznych i prywatnych organizacji, instytucji oraz małych średnich przedsiębiorstw sektorów kultury i kreatywnego.

Wysokie średnie i stypendia

Data opublikowania: .

 Krzystof Kwiatkowski Starosta Wałbrzyski ma ogromną satysfakcję poinformować, że dwoje uczniów z Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Szczawnie – Zdroju, Katarzyna Dziewońska i Ernest Buchowiec otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020.

Świętowali w Sokołowsku

Data opublikowania: .

W Sokołowsku dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Janusza Korczaka zaprezentowały przedstawienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

III Gala Kresowa

Data opublikowania: .

W Starych Bogaczowicach w dniu 17.11.2019 r. odbył się międzynarodowy koncert w ramach III Gali Kresowej, którego organizatorami byli: Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego , Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód oraz Wójt Gminy Stare Bogaczowice.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

 • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
 • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
 • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
 • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500