Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta logo UE rgb 2

Wizyta wojskowych w Powiecie Wałbrzyskim

Data opublikowania: .

W związku ze zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego, Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski zaprosił do odwiedzenia Ziemi Wałbrzyskiej: Żołnierzy Weteranów z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa oraz Weteranów ze Stowarzyszenia 62 Kompanii Specjalnej „Commando” z Bolesławca wraz z rodzinami.

Syreny alarmowe w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Data opublikowania: .

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania oraz celem jednoczesnego upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2020 r. o godz. 17:00 na terenie powiatu wałbrzyskiego nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena). 

Uroczyste otwarcie Alei Lipowej w Sokołowsku

Data opublikowania: .

30 lipca 2020 roku w Sokołowsku odbyło się uroczyste otwarcie Alei Lipowej, prowadzącej do cerkwi Św. Michała Archanioła. W uroczystościach brał udział Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego Stanisław Skrzyniarz oraz liczni goście zaproszeni przez organizatora – Parafię Prawosławną pw. Świętego Archanioła Michała w Sokołowsku.

Święto Policji

Data opublikowania: .

W dniu dzisiejszym z okazji Święta Policji – Pani Iwona Frankowska- Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego w imieniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego złożyła na ręce Komendanta Policji Miejskiej w Wałbrzychu – Krzysztofa Lewandowskiego upominki, które niewątpliwie przydadzą się w trakcie wykonywania czynności służbowych.

Z wizytą w Świętoszowie

Data opublikowania: .

W dniu 8 lipca Zarząd i radni Powiatu Wałbrzyskiego wraz z Wójtem gminy Czarny Bór wizytę w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Wsparcie dla Strażaków

Data opublikowania: .

W maju br. do Starostwa Powiatowego wpłynęła prośba od strażaków-ochotników z Głuszycy Górnej o doposażenie wozu pożarniczego, który strażacy kupili za własne środki.

77 rocznica rzezi wołyńskiej

Data opublikowania: .

 
Z okazji nadchodzącej 77 rocznicy rzezi wołyńskiej, Pan Bogusław Uchmanowicz- Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, przypomina nam jak ważna jest pamięć o naszych rodakach:

"Zbliża się dzień obchodów ludobójstwa na Wołyniu i Podolu. Tam w latach 1939-1947 zginęło około 180 tys. Polaków za to, że byli Polakami. Mordu na naszej ludności dokonali ukraińscy nacjonaliści z OUN i UPA. Młoda dziewczyna widząc w jak okrutny sposób zabito domowników i sąsiadów osiwiała w ciągu jednej doby. We Wrocławiu jest pomnik poświęcony pamięci naszych pomordowanych rodaków na Kresach Wschodnich, są tam zawarte znamienite słowa: «Jeśli zapomnę o nich Ty Boże zapomnij o mnie».
W dniu 11 lipca zapalmy światełko w oknie swego domu, jako znak pamięci o naszych pomordowanych rodakach. Ja to uczynię"- mówi Bogusław Uchmanowicz.

Zdjęcia przedstawiają byłe województwo tarnopolskie, pochodzą z archiwum prywatnego Pana Bogusława Uchmanowicza.

 
0001 15 m
 
0001 16 m
0001 17 m
 
0001 18 m
 
 
0001 19 m
 
 
0001 20 m
 
 
0001 21 m
 
 
0001 22 m
 
0001 23 m
 
 
 
 
 
 
0001 25 m
 
 
 
0001 26 m

Jak głosowali mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego?

Data opublikowania: .

W powiecie wałbrzyskim mieliśmy łącznie 50 komisji obwodowych w 8 gminach. W wyborach udział wzięło 25 579 wyborców, co oznacza frekwencję na poziomie 58,60 %. W trzech gminach - Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Walim triumfował Andrzej Duda, a w 5 pozostałych - Boguszów-Gorce, Mieroszów, Głuszyca, Jedlina-Zdrój i Szczawno-Zdrój zwyciężył Rafał Trzaskowski.

Koniec roku szkolnego 2019/2020

Data opublikowania: .

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski wystosował list do dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, uczniów i ich rodziców.

Nowe bariery energochłonne na drogach

Data opublikowania: .

Realizując zadanie "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego" zamontowano przy drogach powiatowych bariery energochłonne na łącznej długości 945 mb w następujących lokalizacjach:

PUP wypłacił przedsiębiorcom już 31,5 mln zł

Data opublikowania: .

Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu przelał niemal 93% wnioskowanych przez mikroprzedsiębiorców pożyczek. Firmy, które w związku z COVID-19 znalazły się w trudnej sytuacji mogą nadal starać się o wsparcie i składać stosowne dokumenty w naborze, który trwa do wyczerpania środków.

Trwa nabór wniosków do programu "Aktywny samorząd"

Data opublikowania: .

Do 31 sierpnia 2020 r. trwa nabór wniosków do programu "Aktywny samorząd" Moduł I

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu przypomina, że do 31 sierpnia 2020 r. przyjmowane są wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu ,,Aktywny samorząd” Moduł I.
Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o następujące formy wsparcia:

Strategia Rozwoju Powiatu Wałbrzyskiego na lata 2021-2030

Data opublikowania: .

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Wałbrzyskiego,

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu rozpoczęło prace nad nową „Strategią rozwoju Powiatu Wałbrzyskiego na lata 2021-2030”. Dokument ma określić kluczowe kierunki rozwoju, obszary strategiczne działania na najbliższe lata oraz przyczynić się do rozwoju społeczno-gospodarczego powiatu wałbrzyskiego. Długofalowym efektem opracowanej strategii ma być poprawa jakości życia mieszkańców naszego Powiatu. Ponadto, opracowanie będzie pomocne w procesie wnioskowania o środki pomocowe z funduszy Unii Europejskiej.

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Data opublikowania: .

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i przedmiotów ortopedycznych, który otrzymaliśmy z Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Oględziny obiektu w Boguszowie-Gorcach

Data opublikowania: .

W dniu 5.06.2020 r. Pan Krzysztof Kwiatkowski Starosta Wałbrzyski oraz Pan Mirosław Potapowicz Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego wraz z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w powiecie wałbrzyskim Panią Renatą Kościk dokonali oględzin znajdujących się w katastrofalnym stanie obiektów budowalnych po byłym browarze w Boguszowie – Gorcach. Podczas wizji w terenie omówione zostały możliwości zabezpieczania budynków pod kątem uniemożliwienia wejścia do  nich osób postronnych oraz zabezpieczenia przed ich niekontrolowanym zawaleniem. Ustalono również jakie zostaną podjęte czynności prawne dotyczące niewłaściwego nadzoru obecnego właściciela nieruchomości.

E-usługi dostępne w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu

Data opublikowania: .

logotyp Dolny Slask

Powiat Wałbrzyski podpisał z Województwem Dolnośląskim umowę o dofinansowanie projektu pn. „Platforma e-usług administracji publicznej Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwioju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, działanie 2.1 „E-usługi publiczne, poddziałanie 2.1.1 „E-usługi publiczne- konkursy horyzontalne”.

Celem projektu jest budowa Platformy e-usługi administracji publicznej Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, integrującej zasoby elektronicznych usług publicznych i służącej do ich realizacji. Platforma ukierunkowana będzie na poprawę jakości oraz efektywności administracji publicznej.

E-usługi dla powiatu Wałbrzyskiego to:

Dziś Dzień Dziecka

Data opublikowania: .

Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam tyle spokoju, ile tylko potrzebujecie oraz tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne.

Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach i każdego dnia spotykają Was nowe przygody w gronie najbliższych przyjaciół i osób, które kochacie.

Życzymy wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, żeby nigdy nie zatraciły dziecka w sobie.

 

30 maja - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Data opublikowania: .

30 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To święto wszystkich dzieci, które znalazły opiekę i miłość u rodziców zastępczych, to również święto tych, którzy stali się rodziną dla dziecka, które przyjęli do swojego życia i domu. W naszym Powiecie w rodzinnej pieczy zastępczej i w placówkach rodzinnych wychowywanych jest ponad 175 dzieci.

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego z absolutorium

Data opublikowania: .

Na dzisiejszej, XIV sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Uchwałę podjęto w obecności 17 radnych, stosunkiem głosów: 9 „za” i 8 "wstrzymujący się".

30 lat samorządności w Polsce

Data opublikowania: .

Głosowanie to zapoczątkowało kluczową reformę funkcjonowania państwa, która doprowadziła do decentralizacji władzy publicznej. To wtedy dokonało się wyodrębnienie nowych wspólnot samorządowych, którym przekazano kompetencje do realizacji zadań ważnych dla lokalnych społeczności.

Dzisiaj ważny dzień – Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Pracownika Samorządowego

Data opublikowania: .

Dzisiaj ważny dzień – Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Pracownika Samorządowego. Z tej okazji w imieniu Starosty Wałbrzyskiego - Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Przewodniczącej Rady Powiatu - Sylwestry Wawrzyniak składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy współtworzą nasz Powiat, jak i dla tych którzy przyczynili się do krzewienia idei samorządności w ostatnich 30 latach.

Nabór na stanowisko pracy: Podinspektor ds. promocji powiatu

Data opublikowania: .

Starosta Wałbrzyski ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: Podinspektor ds. promocji powiatu w Wydziale Organizacyjnym, Promocji i Oświaty. Sprawdź niezbędne wymagania, warunki zatrudnienia, jakie dokumenty złożyć w jaki sposób, aby wziąć udział w rekrutacji. 

Nabór na stanowisko pracy

Data opublikowania: .

Starosta Wałbrzyski ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: Sekretarz Powiatu. Sprawdź niezbędne wymagania, warunki zatrudnienia, jakie dokumenty złożyć w jaki sposób, aby wziąć udział w rekrutacji. 

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Data opublikowania: .

Z okazji Dnia Pielęgniarek i Pielęgniarzy wyrazy szacunku i uznania dla szlachetnych postaw moralnych i poświęcenia na rzecz drugiego człowieka przekazuje Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Narodowe Święto Zwycięstwa

Data opublikowania: .

8 Maja to Narodowe Święto Zwycięstwa – dzień zwycięstwa nad faszyzmem. Dokładnie 75 lat temu zakończyła się II wojna światowa w Europie. Największy konflikt zbrojny w historii ludzkości, który pochłonął 55 milionów istnień. W tym dniu podczas skromnych obchodów rocznicy Starosta Wałbrzyski pan Krzysztof Kwiatkowski oraz Wicestarosta pani Iwona Frankowska złożyli kwiaty i zapalili znicze na Cmentarzu Ofiar Faszyzmu w Walimiu.

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Data opublikowania: .

W imieniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego przekazujemy wszystkim pracownikom bibliotek życzenia przede wszystkim zdrowia, wytrwałości, ale też nieprzemijającej kreatywności w propagowaniu czytelnictwa w trudnych czasach. Informujemy, że od dziś Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna "Pod Atlantami" częściowo wznawia swoją działalność. Przeczytaj jak obecnie będzie funkcjonować.

Nawet do 300 tysięcy złotych dla rolników, którzy ponieśli straty

Data opublikowania: .

Od czwartku 7 maja rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”. Termin naboru mija 31 sierpnia. 

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500