Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowy Urząd Pracy   Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Rzecznik Praw Konsumenta

X Powiatowy Konkurs "Palma, pisanka, kraszanka"

Starosta Wałbrzyski Robert Ławski objął honorowym patronatem X Powiatowy Konkurs "Palma, pisanka, kraszanka" zorganizowany 30 marca 2012 r. przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starych Bogaczowicach.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli, świetlic środowiskowych i instytucji kultury z terenu Powiatu Wałbrzyskiego, czego dowodem jest udział 503 uczestników. Przeprowadzony został w 4 kategoriach wiekowych, komisja konkursowa oceniała: palmę wielkanocną, pisankę, kartkę świąteczną, wycinankę oraz prace literackie - życzenia świąteczne z okazji Wielkiej Nocy. 

Prace które wpłynęły na konkurs były bardzo ciekawe, oryginalne, a przede wszystkim większość z nich wykonana była metodą nawiązującą do tradycji ludowych (bogato zdobione palmy, baranki z ciasta, pisanki i kraszanki oraz wycinanki). Założone przez organizatorów cele w zakresie upowszechnia tradycji kultury polskiej i folkloru, rozwijania umiejętności twórczych oraz integracji środowiska wiejskiego i miejskiego powiatu wałbrzyskiego zostały osiągnięte.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Wałbrzyskiego. Wszystkich uczestnikom konkursu dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starych Bogaczowicach.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Godziny Pracy Starostwa

  • poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30;
  • wtorek od godz. 7.30 do 16.30
  • piątek od godz. 7.30 do 14.30.
  • Nr telefonu na portiernię: 74 84-60-500